Rečníci

Pomôž nám vybrať vhodných rečníkov na toto podujatie.
Svoje tipy môžete posielať na tedx@umb.sk

Alena Húsková
Rečník TEDxUMB

Zažila krach firmy, rozvod a exekúcie na krku. Opäť sa dať na cestu podnikania?
Obyčajná žena z Liptova, ktorá to nevzdala. Silný ľudský príbeh, obrovské know-how a veľa vedomostí. Momentálne žije s partnerom Vladkom, raduje sa z vnúčat a ako sama vraví, keď sa jej pokazí auto, tak jediný problém je, akú značku si kúpiť novú 🙂
Prídite si vypočuť Alenkin talk už 30.9.2017 na TEDxUMB

Alena Húsková
Rečník TEDxUMB
Ladislav Kossár
Rečník TEDxUMB

Počas svojich štúdií v Holandsku, Maďarsku a v USA sa venoval najmä medzinárodnému právu, právu duševného vlastníctva a kapitálovým trhom. Na Harvarde študoval okrem práva aj politológiu a vzťah verejného a súkromného sektora. Pracoval pre Deutsche Bank v Londýne, vo Frankfurte a v Tokiu, kde sa venoval fúziám a akvizíciám, správe aktív a investičnému bankovníctvu.

V roku 2004 sa vrátil na Slovensko a založil spoločnosť Venvivis, ktorá sa venuje investovaniu rozvojového kapitálu do inovatívnych spoločností v Sillicon Valley a na Slovensku. Vedie aj inovacnu a neziskovu platformu PROVIDA

Ladislav Kossár je jedným z najaktívnejších slovenských filantropov, ktorý sa snaží pomáhať ľudom aj za hranicami Slovenska. Má investície v oblasti cloud computingu, geolokačnej technológii, ako aj v dizajne a výrobe.

Okrem technologických investícií ma zaujíma takzvaný impact investing - sú to investície, kde úspech nie je meraný iba ukazovateľmi finančného zisku, ale aj ukazovateľmi spoločenského prospechu.

Od roku 2014 pracuje na globálnom filantropickom fonde fondov pre opustené deti, ktorý bude podporovať najlepšie neziskové organizácie na svete s merateľným dopadom v tejto oblasti (aplikácia princípov venture a impact investovania v prospech detí).

Ladislav Kossár
Rečník TEDxUMB
Pavel Sybila
Rečník TEDxUMB

Pavel Sybila
Rečník TEDxUMB
Dávid Králik
Rečník TEDxUMB

Miluje Beatles, pivo, písanie, gitaru, stanovanie, (m)učenie, dobrodružstvo, svoju ženu a deti. V minulosti robil všeličo...rozhodoval majstrovstvá sveta v šerme, napísal knižku, hral v kapele...najčastejšie a najradšej však učil.
„My nerozhodujeme o tom, akých časov sa dožijeme. Rozhodovať môžeme len o tom, čo urobíme s časom, ktorý nám bol daný...“ Gandalf

Dávid Králik
Rečník TEDxUMB
Ondrej Vrábel
Rečník TEDxUMB

Ondrej Vrábel
Rečník TEDxUMB
(Už čoskoro)
Rečník

Prvých rečníkov predstavíme čoskoro

(Už čoskoro)
Rečník
Mirka Triznova
Rečník TEDxUMB

Ako mladá nadšene študovala marketing na Univerzite Mateja Bela, po štúdiu vycestovala na výpomoc deťom v Arménsku a v Keni. Neskôr sa vrátila, dokončila si doktorandské štúdium.

Dnes učí na Technickej Univerzite vo Zvolene, na katedre marketingu, obchodu a svetového lesníctva.

Aby toho nebolo málo, pomáhala rozbehnúť rodinnú firmu Trimount, v Bobrovci.

Jej naozajstnou vášňou je CRM, Mirkiným mentorom je svetoznámy Paul Greenberg.

Mirka Triznova
Rečník TEDxUMB
Martin Uherek
Rečník TEDxUMB

Martin Uherek
Rečník TEDxUMB