Dátum: 30. september 2017

TEDxUMB

Staň sa súčasťou prvého univerzitného
TEDx podujatia na Slovensku!

Cena jedného lístku je 20 €

Podpor nás

Staňte sa partnerom podujatia a pomôžte nám vytvoriť jedinečné podujatie svojho druhu na Slovensku!

Pomôž nám

Staň sa súčasťou tímu a ako dobrovoľník
pomôž pri zabezpečení podujatia

Zúčastni sa

Príď si s nami užiť atmosféru prvého univerzitného
TEDx podujatia na Slovensku.

Sleduj nás na Facebooku

Buď s nami aj na Facebooku a nezabudni
pozvať aj svojich známych.

Sleduj nás na Twitteri

Sleduj nás na Twitteri a nezabudni používať
@tedxumb alebo #tedxumb

Sleduj nás na Instagrame

Zaujímavé foto z príprav TEDxUMB nájdete
na našom instagrame pod @tedxumb

Newsletter

Pripoj sa k našej komunite a buď informovaný o všetkých novinkách.


fb
twitter
linkedin
instagram

Rečníci

Michal Matloň

Michal sa venuje tomu, ako architektúra a prostredie ovplyvňujú ľudské premýšľanie, cítenie a správanie. Študoval aplikovanú psychológiu na Univerzite Komenského a po desaťročnom pôsobení v oblastiach technológií, žurnalistiky, fotografie a marketingu, sa začal venovať psychológii architektúry. Posledné tri roky pôsobí vo firme HB Reavis, kde pomáha tvoriť budovy a kancelárie, v ktorých môžu byť ľudia zdraví, spokojní a produktívni. Zaujíma sa o spoločnosť a jej vývoj, rád šíri zaujímavé myšlienky a obľubuje humor.

PharmDr. Alena Petříková, Ph.D.

Jsem Nepráškující farmaceutka. Mou vášní je odhalovat skryté souvislosti mezi léky, nemocemi a zdravím. Mikrobiom se stal tématem, které mne úplně nadchlo. Ohromně mne baví o něm psát, přednášet i jej studovat. Vždyť střeva jsou základ našeho zdraví! Tam všechno začíná. Zdraví najdeme na dně našeho talíře. Ne v prášcích, ne v ordinacích.

Zuzana Dutková

Mojou srdcovou záležitosťou je a vždy bola móda. Vďaka značke Dutka a neskôr Platforma udržateľnosti sa mi podarilo skĺbiť módu, ekológiu a psychológiu.
Dutka sa zameriava na spracovanie zbytkového textilu, z ktorého tvorím rôzne produkty do domácností alebo módne doplnky.

Mojím najnovším projektom je Platforma udržateľnosti. Spolu so svojimi tímami organizujem v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici SWAPy (výmeny oblečenia), prednášky zamerané na udržateľnú módu a rôzne kreatívne workshopy. Svojimi aktivitami sa snažím ísť príkladom a chcem ukázať ľuďom, že sa dá žiť a robiť biznis udržateľne kdekoľvek, a že to vôbec nie je náročné.

Alžbeta Brozmanová Gregorová

Pôsobí na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Dlhodobo sa venuje problematike dobrovoľníctva, service learningu, tretieho sektora a mimovládnych organizácií vo výskume, praxi i vzdelávaní. Na Univerzite Mateja Bela pôsobí ako koordinátorka zavádzania stratégie service learning, ktorá spája vzdelávanie so službou v komunite. Od roku 2002 viedla Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici a od roku 2011 je členkou predsedníctva Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií. Koordinovala viacero medzinárodných a národných projektov v oblasti dobrovoľníctva, napríklad projekt tvorby štandardov kvality manažmentu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, výskum o dobrovoľníctve na Slovensku, prípravu Koncepcie výchovy a vzdelávania detí a mládeže k dobrovoľníctvu a ďalšie. V praxi pôsobí aj ako posudzovateľka projektov, lektorka, konzultantka a ako akreditovaná supervízorka v sociálnej oblasti. V oblasti supervízie sa špecializuje na supervíziu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Ján Hargaš

Vyštudoval medzinárodný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Pracoval v medzinárodnej konzultačnej spoločnosti vrátane 2 ročného pôsobenia vo Veľkej Británii. Je jedným zo zakladateľov a od marca 2016 do marca 2019 výkonným riaditeľom občianskeho združenia Slovensko.Digital, ktoré presadzuje lepšie digitálne služby štátu. Aktuálne si užíva polročný sabbatical.

Mete Seymen

Mete (28) pracuje v Nórsku ako projektový manažér pre celonárodnú organizáciu. Má pestrý a veľmi zaujímavý životný príbeh, ktorý zahŕňa odchod z Turecka v jeho 18 rokoch a presťahovanie sa do Mali, aby mohol pracovať ako dobrovoľník. Zostal v Mali 6 mesiacov a presťahoval sa do ďalšej africkej krajiny, Senegalu. Tam začal študovať a pracoval ako dobrovoľník vo viacerých projektoch. Posledný rok štúdia dostal pracovnú ponuku a stal sa najprv novinárom, potom televíznym reportérom a koordinátorom mediálnej kancelárie. Jeho dobrovoľná práca mu priniesla nové výzvy, ale len tie správne. Stretol sa s niekoľkými svetovými vodcami vrátane Barracka Obamu, Françoisa Hollandeho a Stephena Harpera.Teraz pracuje ako projektový manažér v nórskom Osle. Okrem toho je gitarista, lektor ľudového tanca, divadelný herec a novinár.

Partneri

Active-citizens-fund
UMB
ERB_Logo_transparent

Silver partners

Logo_Pontis_SK_FULL500px
365_banka
Ferova nadacia logo

Bronze partners

Price partners

martinus-cervene
stylo_sk_300x126
shp group

logo_link
zadobe
ECO_TV_Broadcast_final
logo_azu
151015_rada_mladeze_2
EF_UMB_logo_tedx
sanetlogo_sk
42503867_308831233031672_2119889294872018944_n
logo Rcopy
envirofuture_logo

Podujatie sa koná v rámci projektu Social Impact Academy. Projekt je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.
Podujatie zároveň podporil Nadačný fond Continental Automotive.

Miesto konania

Tu nájdete presnú adresu miesta konania konferencie TEDxUMB.