Date 30th September 2017

TEDxUMB

Be a part of first university TEDx event in Slovakia!

Price of the ticket is 20 €

Support us

Become a partner and help us
with this unique event in Slovakia!

Help us

Become a TEDxUMB family member
as a volunteer and help us with event

Participate

Come to us and enjoy first university
TEDx event in Slovakia

Follow us on Facebook

Join to our TEDxUMB community on Facebok
and invite your friends.

Follow us on Twitter

Follow us on Twitter with
@tedxumb or #tedxumb

Follow us on Instagram

Interesting photos from TEDxUMB activities
on our Instagram with @tedxumb

Newsletter

Join to our community and stay inform about all news.


fb
twitter
linkedin
instagram

Speakers

Michal Matloň

Michal sa venuje tomu, ako architektúra a prostredie ovplyvňujú ľudské premýšľanie, cítenie a správanie. Študoval aplikovanú psychológiu na Univerzite Komenského a po desaťročnom pôsobení v oblastiach technológií, žurnalistiky, fotografie a marketingu, sa začal venovať psychológii architektúry. Posledné tri roky pôsobí vo firme HB Reavis, kde pomáha tvoriť budovy a kancelárie, v ktorých môžu byť ľudia zdraví, spokojní a produktívni. Zaujíma sa o spoločnosť a jej vývoj, rád šíri zaujímavé myšlienky a obľubuje humor.

PharmDr. Alena Petříková, Ph.D.

Jsem Nepráškující farmaceutka. Mou vášní je odhalovat skryté souvislosti mezi léky, nemocemi a zdravím. Mikrobiom se stal tématem, které mne úplně nadchlo. Ohromně mne baví o něm psát, přednášet i jej studovat. Vždyť střeva jsou základ našeho zdraví! Tam všechno začíná. Zdraví najdeme na dně našeho talíře. Ne v prášcích, ne v ordinacích.

Zuzana Dutková

Mojou srdcovou záležitosťou je a vždy bola móda. Vďaka značke Dutka a neskôr Platforma udržateľnosti sa mi podarilo skĺbiť módu, ekológiu a psychológiu.
Dutka sa zameriava na spracovanie zbytkového textilu, z ktorého tvorím rôzne produkty do domácností alebo módne doplnky.

Mojím najnovším projektom je Platforma udržateľnosti. Spolu so svojimi tímami organizujem v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici SWAPy (výmeny oblečenia), prednášky zamerané na udržateľnú módu a rôzne kreatívne workshopy. Svojimi aktivitami sa snažím ísť príkladom a chcem ukázať ľuďom, že sa dá žiť a robiť biznis udržateľne kdekoľvek, a že to vôbec nie je náročné.

Alžbeta Brozmanová Gregorová

Pôsobí na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Dlhodobo sa venuje problematike dobrovoľníctva, service learningu, tretieho sektora a mimovládnych organizácií vo výskume, praxi i vzdelávaní. Na Univerzite Mateja Bela pôsobí ako koordinátorka zavádzania stratégie service learning, ktorá spája vzdelávanie so službou v komunite. Od roku 2002 viedla Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici a od roku 2011 je členkou predsedníctva Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií. Koordinovala viacero medzinárodných a národných projektov v oblasti dobrovoľníctva, napríklad projekt tvorby štandardov kvality manažmentu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, výskum o dobrovoľníctve na Slovensku, prípravu Koncepcie výchovy a vzdelávania detí a mládeže k dobrovoľníctvu a ďalšie. V praxi pôsobí aj ako posudzovateľka projektov, lektorka, konzultantka a ako akreditovaná supervízorka v sociálnej oblasti. V oblasti supervízie sa špecializuje na supervíziu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Ján Hargaš

Vyštudoval medzinárodný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Pracoval v medzinárodnej konzultačnej spoločnosti vrátane 2 ročného pôsobenia vo Veľkej Británii. Je jedným zo zakladateľov a od marca 2016 do marca 2019 výkonným riaditeľom občianskeho združenia Slovensko.Digital, ktoré presadzuje lepšie digitálne služby štátu. Aktuálne si užíva polročný sabbatical.

Mete Seymen

Mete (28) pracuje v Nórsku ako projektový manažér pre celonárodnú organizáciu. Má pestrý a veľmi zaujímavý životný príbeh, ktorý zahŕňa odchod z Turecka v jeho 18 rokoch a presťahovanie sa do Mali, aby mohol pracovať ako dobrovoľník. Zostal v Mali 6 mesiacov a presťahoval sa do ďalšej africkej krajiny, Senegalu. Tam začal študovať a pracoval ako dobrovoľník vo viacerých projektoch. Posledný rok štúdia dostal pracovnú ponuku a stal sa najprv novinárom, potom televíznym reportérom a koordinátorom mediálnej kancelárie. Jeho dobrovoľná práca mu priniesla nové výzvy, ale len tie správne. Stretol sa s niekoľkými svetovými vodcami vrátane Barracka Obamu, Françoisa Hollandeho a Stephena Harpera.Teraz pracuje ako projektový manažér v nórskom Osle. Okrem toho je gitarista, lektor ľudového tanca, divadelný herec a novinár.

Partners

Active-citizens-fund
UMB
ERB_Logo_transparent

Silver partners

Logo_Pontis_SK_FULL500px
365_banka
Ferova nadacia logo

Bronze partners

Price partners

martinus-cervene
stylo_sk_300x126
shp group

logo_link
zadobe
ECO_TV_Broadcast_final
logo_azu
151015_rada_mladeze_2
EF_UMB_logo_tedx
sanetlogo_sk
42503867_308831233031672_2119889294872018944_n
logo Rcopy
envirofuture_logo

Podujatie sa koná v rámci projektu Social Impact Academy. Projekt je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.
Podujatie zároveň podporil Nadačný fond Continental Automotive.

Event location

Here, you will find directions to the conference venue. More space to meet and network!