Dátum: 30. september 2017

Harmonogram konferencie TEDxUMB

TEDxUMB

Staň sa súčasťou prvého univerzitného
TEDx podujatia na Slovensku!

Kúpiť lístky

Cena jedného lístku je 25 €

Podpor nás

Staňte sa partnerom podujatia a pomôžte nám vytvoriť jedinečné podujatie svojho druhu na Slovensku!

Pomôž nám

Staň sa súčasťou tímu a ako dobrovoľník
pomôž pri zabezpečení podujatia

Zúčastni sa

Príď si s nami užiť atmosféru prvého univerzitného
TEDx podujatia na Slovensku.

Sleduj nás na Facebooku

Buď s nami aj na Facebooku a nezabudni
pozvať aj svojich známych.

Sleduj nás na Twitteri

Sleduj nás na Twitteri a nezabudni používať
@tedxumb alebo #tedxumb

Sleduj nás na Instagrame

Zaujímavé foto z príprav TEDxUMB nájdete
na našom instagrame pod @tedxumb

Newsletter

Pripoj sa k našej komunite a buď informovaný o všetkých novinkách.


fb
twitter
linkedin
instagram

Rečníci

Róbert Vass
#1 rečník

Ako zmeniť svet z Banskej Bystrice

BIO:
Róbert je zakladeľ a prezident GLOBSEC, think-tanku sídliacom v Bratislave, ktorého cieľom je zvýšiť bezpečnosť, prosperitu a udržateľnosť v Európe a vo svete. Misiou GlOBSEC je ovplyvniť budúcnosť prinášaním inovatívnych myšlienok a riešení pre lepší a bezpečnejší svet. Róbert v súčasnosti riadi 65 ľudí z medzinárodného prostredia (viac než 12 národností), pracujúcich na 7 oddeleniach. Strategické fóra GLOBSEC pravidelne navštevujú hlavy štátov, vplyvní politici a podnikatelia, ako aj uznávaní mienkotvorné predstavitelia z neštátnych a iných sektorov.

Róbert Vass
#1 rečník
Lucia Šicková
#2 rečník

Hlavy nastavené na učenie
BIO: Spoluzakladateľka spoločnosti PIXEL FEDERATION, matka 3 detí s vášňou pre inovácie, vzdelávanie, hry, svoje deti, tvorivé radosti, udržateľný rast.

Má za sebou dlhoročnú prax v oblasti IT a ľudských zdrojov v tvorivom priemysle. Riadila projekty v oblasti ľudských zdrojov pre korporátne inštitúcie - od analýz tréningových potrieb vo verejnom sektore, riadenie IT projektov, až po rozbeh vlastnej spoločnosti. V súčastnosti má na starosti riadenie rozvojových programov jednej z najúpešnejších slovenských spoločností - PIXEL FEDERATION.

Lucia Šicková
#2 rečník
Jiří Pěč
#3 rečník

Úspešná turistická destinácia
BIO: Vždy rád cestoval, objavoval nové veci a rozmýšľal nad tým, ako tie dobré nápady, ktoré inde fungujú, dostať ku nám domov. Táto vízia ovplyvnila celý jeho život. Dnes má to šťastie, že môžem robiť to, čo ho nesmierne baví a napĺňa. Jeho práca výkonného riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko je Jiřího záväzkom a zároveň výzvou postupne a systematicky rozvíjať náš región, ktorý má obrovský potenciál.
#cestovnyruch #rozvoj #stredneslovensko

Jiří Pěč
#3 rečník
Natália Kisková
#4 rečník

Slovensko - krajina, ktorá nám veľa dala ale aj zobrala. Prečo za ňu bojovať ďalej?
BIO:
Natália má len 27 rokov, no už stihla pracovať v troch svetových metropolách. Vyštudovala financie a manažment na Northeastern University v Bostone, pracovala v New Yorku, Londýne aj v Prahe. Je členkou tohtoročného rebríčka Forbes 30pod30.

Aktuálne je šéfkou medzinárodnej siete coworkingových priestorov HubHub patriacich pod developerskú firmu HB Reavis , ktoré sú epicentrom ľudského talentu nasmerované k zhodnocovaniu príležitostí.

Natália Kisková
#4 rečník
Lukáš Dzuroška
#5 rečník

GAFAA (Google, Amazon, Facebook, Apple, Alibaba) a Uber ako driveri inovácií vo finančno-technologickom sektore
BIO:
Ako regionálny manažér v Efma je Lukáš zodpovedný za manažment vzťahov so všetkými finančnými inštitúciami v Poľsku, Turecku, Gruzínsku a v Škandinávskom a Baltickom regióne.
Je tiež programovým riaditeľom a moderátorom SME summitu, SME a Physical Channel Council v Efma, a expertom na rôzne témy týkajúce sa najmä inovácií a transformácie v obchode a bankovníctve malých a stredných podnikov.

Lukáš Dzuroška
#5 rečník
Edita Bednárová
#6 rečník

Predsudky vs. realita
BIO:Je pre ňu typická vášeň pre cestovanie, dobrodružná povaha, častá potreba páchať dobro, holduje spomienkovému optimizmu a má skvelé selektívnu pamäť (teda pamätá si, čo chce).
Medzinárodná študentská organizácia AIESEC ju po štúdiu na Ekonomickej fakulte UMB nasmerovala do korporácie v Bratislave, kde ju však sľubná kariéra nepresvedčila o tom, že by sa mala usadiť. Začala pracovať pre organizáciu Človek v ohrození a dlhodobo žila v Keni, Južnom Sudáne, či Afganistane, kde pracovala na rôznych rozvojových a humanitárnych projektoch.

Edita Bednárová
#6 rečník
Martin Urban
#7 rečník

Tanec a kreativita ako princíp myslenia
BIO:
Pôsobí ako režisér, pedagóg a metodik tanca a hereckého pohybu. Motivuje, kreuje osobnosti od malých detí po umelcov, v amatérskom aj profesionálnom prostredí. Vyštudoval chireografiu a réžiu ľudového tanca na VŠMU ako žiak profesora Nosáľa. Prešiel Lúčnicou, SĽUKom, Armádnym umeleckým súborom, umelecky viedol profesionálny Vojenský folklórny súbor Jánošík vo Zvolene, interpretačne spolupracoval s Novou scénou, hral vo filme Tanec medzi Črepinami v réžii Mareka Ťapáka.

Martin Urban
#7 rečník
Janka Jorčíková
#8 rečník

Fascinujúca podobnosť Zeme a ľudského tela, ako funkčných ucelených organizmov

BIO:Vždy ju fascinovala biochémia, permakultúra, alternatívna medicína, téma ženy, frekvenčná diagnostika a terapia, a iné, ako ucelený návod na zdravý život v rovnováhe a v súlade s prírodou. Už 10 rokov sa intezívne venuje masážam východných kultúr a Havaja, pre dokonnalé poznanie ľudského tela. Jej ústrednou témou je strava a jej vplyv na človeka. Venuje sa poradenstvu v oblasti výživy. Učí ľudí, ako sa stravovať tak, aby boli plní energie a tvorivosti a naplnili tak s ľahkosťou svoje životné poslanie.

Janka Jorčíková
#8 rečník
Pavol Minár
#9 rečník

Dávať, alebo nedávať, to nie je otázka
BIO: Vášnivý čitateľ kultúrnych kódov a fanúšik storytellingu. Hľadač trendov, socio-kultúrnych možností a obchodných príležitostí pre firmy, spoločnosti a príbehy značiek. Inšpirátor a reklamný, marketingový, komunikačný a biznis konzultant. Má viac ako 20 rokov skúseností s prácou pre klientov v Českej republike, na Slovensku, Rakúsku, Rumunsku, Slovinsku, Ukrajine, Bulharsku. Podieľal sa na úspešných projektoch pre Slovak Telekom, Zlatý Bažant, VÚB Banku, Fun rádio, Študentskú pečať, Škoda auto a mnoho ďalších. Držiteľ množstva cien za efektivitu marketingovej komunikácie (EFFIE).

Pavol Minár
#9 rečník
Lukáš Opáth
#10 rečník

Šport a vzdelanie
BIO: PaedDr. Lukáš Opáth, PhD. – prezident klubu / športový riaditeľ / hlavný tréner, spoluzakladateľ a člen vedenia UMB Hockey Team. Učiteľ na Katedre telesnej výchovy a športu na UMB. Zakladateľ hokejovej akadémie OPI Trainings. Tréner predprípravky HC05 Banská Bystrica.

Lukáš Opáth
#10 rečník
Milan Kyseľ
#10 rečník

Šport a vzdelanie
BIO: Ing. Milan Kyseľ – Generálny manažér, spoluzakladateľ a člen vedenia UMB Hockey Team. Manažér športového strediska Šport Zóna. Športový nadšenec. Čerstvý otec

Milan Kyseľ
#10 rečník
Oliver Jakubík
#1 workshop

#znacka #rozvoj #trendy

Ako tréner viedol firemné školenia, zážitkové workshopy a verejné prednášky pre viac 5000 účastníkov, s celkovým priemerným ratingom spokojnosti viac ako 95%. Od roku 2008 pomáha spolu s tímom lektorov a konzultantov firmám, manažérom a podnikateľom v oblasti firemného, obchodného a osobného rozvoja, v rámci vlastnej konzultačnej spoločnosti.

Miluje objavovanie a testovanie najnovších trendov v oblasti manažérskeho a osobnostného rozvoja, kreatívne riešenia, cestovanie po Európe, nástroj MailChimp, značku Apple, jazz & chill hudbu.

Oliver Jakubík
#1 workshop
Marián Süttö
#2 worshop

#headhunting #networking #LinkedIn

Marián nemá ani 30 rokov a v adresári mu svietia mená a súkromné čísla slovenských a českých top manažérov, pretože ako headhunter sa aktuálne venuje vyhľadávaniu týchto manažérov na špičkové pozície. Dostal poverenie otvoriť a vybudovať pobočku slovenskej headhunterskej spoločnosti v Prahe, kde predtým študoval psychológiu. Marián je networker telom aj dušou a má nekonvenčný prístup k tvorbe osobnej a firemnej značky.

Marián Süttö
#2 worshop
Roland Datko
#3 workshop

#sebarozvoj #zdravie #dychanie

Počas vysokoškolského štúdia spolu založil firmu, ktorú pred 2 rokmi opustil. Teraz hľadá sám seba, robí veci, ktoré ho bavia a súznejú s jeho vnútrom. Má blízky vzťah k prírode a konečne ho baví učenie.

Roland Datko
#3 workshop
Juraj Kováč
#4 workshop

#podnikanie #startups #rozbehnisa

Som expert na úplne prvú fázu podnikania - otestovanie toho, či bude o nápad záujem a či sa s ním oplatí začať podnikať. Dokážem z tak komplikovanej veci ako otestovanie podnikateľského nápadu vytvoriť jednoduchý proces, ktorý sa môže naučiť ktokoľvek, kto má zdravý sedliacky rozum.

Nabíja ma energiou pomôcť niekomu rozbehnúť jeho projekt a uvoľniť naplno jeho tvorivosť. Vidieť, že aj vďaka mne vytvára niečo užitočné, čo by tu inak nebolo.

Juraj Kováč
#4 workshop

Partneri

UMB
continental
mesto_bb
EF_UMB_logo_tedx
ferova_nadacia_logo

Bronzoví partneri

monarex_logo

Price partneri

guest_cloud
martinus_png
linkcoworking
bazzara-web3
myslovakia
logo_azu
42503867_308831233031672_2119889294872018944_n
sanet
ECO_TV_broadcast_final_nalepka
humanisti_logo_png
zadobe
logo Rcopy
42492201_305859573538943_1860191752267235328_n

Mediálni partneri

COLOR_CLAIM
bbsity
rtvs
bbonline_png
Radio Regina Stred_log
priekopnik_logo

Miesto konania

Tu nájdete presnú adresu miesta konania konferencie TEDxUMB.